سقف شیشه ای – اجرای نورگیر سقفی با نور بیشتر1

سقف شیشه ای ساختمان با کارایی بیشتر و نوردهی بیشتر در ساختمان های بلند

نورگیر سقفی:

روش های مختلفی جهت اجرای نورگیر سقفی شناخته شده است. یکی از این روش ها پوشش سقف شیشه ای می باشد. هر یک از روش های اجرای نورگیر سقفی مزایا و معایبی دارد. تیم تکینولایت بعنوان مجموعه دانش بنیان، در زمینه تامین روشنایی طبیعی میتواند به شما مشاوره حرفه ای بدهد.

نورگیر شیشه ای:

نورگیر های شیشه ای ضوابط خاصی دارد.  در اجرای آن در هر شهر می بایست طبق ضوابط تعریف شده اجرا گردد.

یکی از مهمترین نکات در اجرای سقف های شیشه ای بحث ایمنی می باشد.

البته با محاسباتی که تیم تکینو در ارتباط با تامین روشنایی طبیعی در خصوص پوشش سقف انجام داده است. یکی از بهترین پوشش های سقف در واقع نورگیر سقفی شیشه ای می باشد.

نور بیشتر

در نورگیر های با ابعاد بیش از 3 متر امکان اجرای یک تکه نورگیر های حبابی نبوده. در نتیجه نور ورودی نورگیر ها به مقدار زیادی کاهش پیدا میکند. با استفاده از سقف شیشه ای امکان اجرا در هر اندازه ای خواهد بود. 

هزینه ی پایین تر

اجرا ی نورگیر ها ی شیشه ای در ابعاد بزرگ به مراتب هزینه ی پایین تری خواهد داشت. این هزینه پایین به دو دلیل می باشد. 

دلیل اول قیمت پایین تر شیشه نسبت به پلی کربنات های حبابی می باشد.

دلیل دوم هزینه ی پایین نصب سقف شیشه ای می باشد.

پیشنهاد تیم تکینو لایت

در خصوص تامین روشنایی طبیعی در ساختمان های بیش از سه طبقه، نیاز به طراحی المان های انتقال نور به طبقات زیرین خواهد بود. تیم تکینو نورگیر های شیشه را با قطعات رفلکتیو بازتاب کننده نور اجرا میکند.

این رفلکتیو ها در ساعاتی از روز نور خورشید را به داخل نورگیر هدایت کرده. در نتیجه نور حیاط خلوت بیشتر می گردد.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید بر اساس ابعاد نورگیر و موقعیت ساختمان این رفلکتیو ها طراحی و اجرا میگردد. 

با این رفلکتیو ها نور داخل نورگیر افزایش خواهد یافت. به خصوص نور به سمت نقاط پایین تری از نورگیر هدایت می شود. عموما در ساختمان های بلند. نور طبقات پایین بسیار کم میگردد. با این سیستم مقداری نور طبقات پایینی افزایش خواهد یافت.

سقف شیشه ای
سقف شیشه ای

هزینه ی سقف شیشه ای تکینو لایت

با توجه به هدف تکینو لایت در جهت افزایش ارتقای اجرای نورگیر ها. هزینه طراحی رفلکتیو ها از کارفرمایان محترم گرفته نخواهد شد. نورگیر های سقفی در کشور های کانادا و کشور های توسعه یافته یا بصورت تقویت کننده های رفلکتیو اجرا میگردد یا از نورگیر هوشمند خورشیدی استفاده می کنند.

نورگیر سقفی با سیستم انتقال هوشمند نور خورشید

گروه تکینو موفق به تولید نوآورانه نورگیر های نسل جدید شده اند. این نور گیر ها نور داخل پاسیو را تا 3 برابر افزایش می دهند. تغییرات کوچکی در  نورگیر باعث افزایش بهره وری آن ها میگردد. این تکنولوژی توسط کشور کانادا عرضه شده است. محققان تکینو این فناوری را بومی سازی کرده و در ساختمان های کم نور استفاده میکنند. برای دانلود کاتالوگ به صفحه اصلی مراجعه نموده و نمونه کار های ما را در اینستاگرام ببینید.

انتقال نور با آینه

انتقال نور با آینه

مزایای استفاده از نورگیر تکینو لایت


  • افزایش نور طبیعی
  • سلامت روحی استفاده از نورآفتاب
  • سلامت جسمی
  • قیمت مناسب

راه حل تکینو لایت:

شما می توانید از تیم تکینولایت مشاوره رایگان بگیرید. در بخش مشاوره معماری نور سه نفر متخصص از بهترین دانشگاه های کشور در کنار شما هستند تا نور طبیعی واحد شما بهتر شود. در بخش تماس با ما یا بخش چت با ما شماره تماس خود را بگذارید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم. همچنین میتوانید در قسمت چت با ما بعد از وارد کردن اطلاعات قیمت به روز سیستم آینه هوشمند را از سیستم پاسخگو هوشمند تکینولایت بپرسید.

1- هزینه مشاوره اجرای نورگیر؟

تکینولایت هیچ هزینه ای در خصوص مشاوره اجرای نورگیر دریافت نمی کند

2- تکینولایت هم سقف نورگیر سوله اجرا می کند؟

تیم تکینولایت تنها در انتخاب نوع پوشش سقف راهنمایی میکند

3- پلی کربنات یا شیشه؟

در این مقاله بصورت کامل مزایا و معایب هر کدم بیان شده است

4- نورگیر خورشیدی چیست؟

شرکت * تَکینولایت * تولید کننده نورگیر هوشمند خورشیدی ، سیستمی با فناوری روز دنیا جهت انتقال نور آفتاب به طبقات زیرین ساختمان میباشد. سیستم نورگیر هوشمند خورشیدی سبب افزایش نورخورشید در تاریک ترین طبقات ساختمانی شما می شود

از دیگر مزایای نورگیرهوشمند خورشیدی تکینولایت : 

 

‎ *افزایش ارزش ملک شما*

 

‎ *قرارگیری تکینولایت زیر نورگیر*

 

‎ *عدم اشغال فضای اضافی پشت بام*

 

‎ *تعمیر و نگهداری کمتر*

 

‎ *سیستم کاملا هوشمند ردیابی خورشید*

 

 تیم تکینولایت برای اولین بار در دنیا موفق به ساخت سیستمی دو محوره در ابعاد  *_یک متر_* شده اند علاوه بر این مجموعه تکینو لایت برنده *جایزه بنیاد جهانی انرژی بعنوان معتبرترین بنیاد انرژی در دنیا* میباشد و در جشنواره *فناوری نوین صنعت ساختمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی* بعنوان طرح برگزیده انتخاب شده است 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای