پنل های تقویت کننده نور – نورگیر- نور ساختمان

پنل های تقویت کننده نور طبیعی در ساختمان های بلند و اجرای نورگیر

پنل های تقویت کننده نور طبیعی ساختمان منعکس کننده نور می باشند. جنس این پنل ها ورق های گالوانیزه با روکش آینه ای می باشد.

افزایش نور حیاط خلوت

با توجه به ارتفاع زیاد برخی ساختمان ها، نور خورشید امکان تابش به طبقات پایینی را نخواهد داشت. ورق های رفلکتیو نور خورشید را به طبقات پایین منتقل می کنند.  نمونه قبل و بعد از اجرا در تصاویر زیر قابل مشاهده است. یا در این لینک یک نمونه اجرا شده نورگیر تکینو لایت را ببینید.

قبل و بعد از اجرای پنل های رفلکتیو

پیشنهاد تکینو لایت

با توجه به ابعاد نورگیر و تعداد طبقات پنل های تقویت کننده انتخاب میگردد. در این روش تعدادی پنل داخل نورگیر کار گذاشته میشود. با توجه به تغییر زاویه خورشید امکان تقویت نور فقط در زمان های خاصی امکان پذیر خواهد بود. این روش از انتقال نور در دسته روش های غیر فعال می باشد و هزینه پایینی دارد. ساختمان هایی که تمایل به بهره گیری نور در ساعات بیشتری باشند از دستگاه های خود تنظیم شونده تکینو لایت استفاده می گردد.

سقف شیشه ای

سقف شیشه ای


 

سقف شیشه ای

هزینه ی اجرای پنل رفلکتیو

هزینه ی اجرای نورگیر ها با پنل ها رفلکتیو تفاوت زیادی با اجرای نورگیر های قدیمی ندارد. در اجرای این نورگیر فقط تیم تکینو از پنل های تقویت کننده در فضای مناسب استفاده میکند. هر نورگیر چهار وجه دارد. وجه شمالی نورگیر هیچ وقت نوری دریافت نمیکند. در نتیجه پنل ها در وجه شمالی کار گذاشته میشود. با توجه به موقعیت ساختمان و ابعاد نورگیر زاویه پنل ها و ابعاد ان متغیر خواهد بود.

سیستم تکینو لایت

گروه تکینو موفق به تولید نوآورانه نورگیر های نسل جدید حبابی شده اند. این نور گیر ها نور داخل پاسیو را تا 3 برابر افزایش می دهند. تغییرات کوچکی در حباب ها باعث افزایش بهره وری آن ها میگردد. این تکنولوژِ توسط کشور کانادا عرضه شده است. محققان تکینو این فناوری را بومی سازی کرده و در ساختمان های کم نور استفاده میکنند. برای دانلود کاتالوگ به صفحه اصلی مراجعه نموده و نمونه کار های ما را در اینستاگرام ببینید.

سیستم تکینو لایت برای انتقال نور خورشید

 

سیستم تکینو لایت برای انتقال نور خورشید

مزایای استفاده از نورگیر تکینو لایت

  • افزایش نور طبیعی
  • سلامت روحی استفاده از نورآفتاب
  • سلامت جسمی
  • قیمت مناسب
  • امکان کوچک کردن ابعاد نورگیر
  • عدم نیاز به تعمیر و نگهداری

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای