انتقال نور با آینه1

انتقال نور خورشید با آینه جهت تامین روشنایی ساختمان ها

یکی از روش های انتقال نور به محیط های تاریک بهره گرفتن از آینه می باشد. برای انتقال نور توسط آینه چندین روش در دنیا شناخته شده است که در ادامه سه روش اصلی و توضیحات آن آمده است.

 

روش های انتقال نور با آینه:

1- انتقال نور با لوله های نوری (تا ارتفاع 6 متر یا دو طبقه)

2- انتقال نور با آینه های ثابت ( تا ارتفاع 9 متر یا سه طبقه)

3- انتقال نور با آینه هوشمند ( تا ارتفاع 45 متر یا 15 طبقه)

 

لوله های خورشیدی:

 تکینولایت در سال 2013 موفق به اخذ گواهی یورو ساینس در تولید لوله های خورشیدی با مکانیزم مکانیکی جدیدی شد. این سیستم ها در حال حاضر بر اساس اقلیم ایران مناسب آپارتمان ها نمی باشد. سیستم های لوله خورشیدی فقط در ویلا ها و سوله های صنعتی کاربرد دارد.

لوله خورشیدی انتقال نور

لوله خورشیدی انتقال نور

آینه های ثابت:

یکی از روش های انتقال نور آینه به محیط های تاریکتر در ساختمان استفاده از آینه های ثابت می باشد. این آینه ها هیچ حرکتی نداشته. و اگر از نوع تخت باشند مدت زمان کوتاهی نور خورشید را منتقل خواهند کرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید در یک ساختمان سه طبقه این آینه ها به فرم محدب در سه زاویه مختلف قرار داده شده است تا در طول روز برای ساعت محدودی بتواند نور خورشید را به طبقات زیرین منتقل کند. تکینولایت در سال 1398 این سیستم را در چندین ساختمان مسکونی به سفارش مشتری انجام داده است. این سیستم هزینه ی پایینی خواهد داشت ولی بهره وری آن نیز بسیار پایین می باشد. علت آن امر حرکت یا تغییر زیاد زاویه خورشید می باشد که نتیجتا ساعت محدودی نور خورشید به طبقات زیرین منتقل می شود.

 

سقف شیشه ای

 

سقف شیشه ای با آینه های ثابت محدب و مقعر

آینه های چرخان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و هوشمند شدن سیستم ها. امکان ردیابی سیستم ها به سمت خورشید خواهد بود. این آینه ها در طول روز جهت خود را با حرکت خورشید تنظیم کرده و مستقیما روبروی خورشید قرار خواهند گرفت. 

نور تابیده شده به آینه به قسمت های تاریک ساختمان منتقل خواهد شد. در نتیجه با این تکنوژی امکان انتقا ل نور خورشید با آینه به طبقات زیرین ساختمان هست. نور طبیعی منتقل شده جهت تامین روشنایی روز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تیم تکینو لایت از سال 1399 با فناوری نورگیر خورشیدی خود تنظیم شونده وارد اولین پارک علم و فناوری کشور (شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان) شد و تا کنون از این سیستم در اکثر شهر های ایران در ساختمان های 3 تا 12 طبقه اجرا نموده است.

این سیستم در باکس شیشه ای روی سقف نورگیر نصب می شود. آینه ی این سیستم در طول روز خورشید را ردیابی کرده و نور خورشید در طول سال بدون نیاز به تنظیم مجدد به انتهای پاسیو منتقل می گردد.

جهت سفارش این آینه ها می‌توانید با شماره ای که در تصویر مشاهده میکنید تماس حاصل نمایید. یا به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

 

انتقال نور با آینه

انتقال نور با آینه

سیستم تکینو لایت

گروه تکینو موفق به تولید نوآورانه نورگیر های نسل جدید شده اند. این نور گیر ها نور داخل پاسیو را تا 3 برابر افزایش می دهند. تغییرات کوچکی در  نورگیر باعث افزایش بهره وری آن ها میگردد. این تکنولوژی توسط کشور کانادا عرضه شده است. محققان تکینو این فناوری را بومی سازی کرده و در ساختمان های کم نور استفاده میکنند. برای دانلود کاتالوگ به صفحه اصلی مراجعه نموده و نمونه کار های ما را در اینستاگرام ببینید.

آینه هوشمند روشنایی طبیعی ساختمان

آینه هوشمند

راه حل تکینو لایت:

شما می توانید از تیم تکینولایت مشاوره رایگان بگیرید. در بخش مشاوره معماری نور سه نفر متخصص از بهترین دانشگاه های کشور در کنار شما هستند تا نور طبیعی واحد شما بهتر شود. در بخش تماس با ما یا بخش چت با ما شماره تماس خود را بگذارید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم. همچنین میتوانید در قسمت چت با ما بعد از وارد کردن اطلاعات قیمت به روز سیستم آینه هوشمند را از سیستم پاسخگو هوشمند تکینولایت بپرسید.

1- هزینه مشاوره اجرای نورگیر؟

تکینولایت هیچ هزینه ای در خصوص مشاوره اجرای نورگیر دریافت نمی کند

2- تکینولایت هم سقف نورگیر سوله اجرا می کند؟

تیم تکینولایت تنها در انتخاب نوع پوشش سقف راهنمایی میکند

3- پلی کربنات یا شیشه؟

در این مقاله بصورت کامل مزایا و معایب هر کدم بیان شده است

4- نورگیر خورشیدی چیست؟

شرکت * تَکینولایت * تولید کننده نورگیر هوشمند خورشیدی ، سیستمی با فناوری روز دنیا جهت انتقال نور آفتاب به طبقات زیرین ساختمان میباشد. سیستم نورگیر هوشمند خورشیدی سبب افزایش نورخورشید در تاریک ترین طبقات ساختمانی شما می شود

از دیگر مزایای نورگیرهوشمند خورشیدی تکینولایت : 

‎ *افزایش ارزش ملک شما*

‎ *قرارگیری تکینولایت زیر نورگیر*

‎ *عدم اشغال فضای اضافی پشت بام*

‎ *تعمیر و نگهداری کمتر*

‎ *سیستم کاملا هوشمند ردیابی خورشید*

 تیم تکینولایت برای اولین بار در دنیا موفق به ساخت سیستمی دو محوره در ابعاد  *_یک متر_* شده اند علاوه بر این مجموعه تکینو لایت برنده *جایزه بنیاد جهانی انرژی بعنوان معتبرترین بنیاد انرژی در دنیا* میباشد و در جشنواره *فناوری نوین صنعت ساختمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی* بعنوان طرح برگزیده انتخاب شده است 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای