تفاوت نورگیر شیشه و نورگیر حبابی1

بر اساس نیاز یک واحد نوع نورگیر انتخاب میگردد. نورگیر های حبابی مناسب ساختمان های بلند جهت افزایش نور میباشند. نورگیر شیشه مناسب کاهش انتقال حرارت می باشد

نوع نورگیر بر اساس واحد مورد نظر معرفی میگردد. دو نوع از پر کاربردترین نوع پوشش سقف، شیشه ای و نورگیر حبابی می باشند. تفاوت های این دو نوع پوشش سقف در ادامه توضیح داده شده است. 

افزایش نور سقف حیاط خلوت

در ساختمان های بلند توصیه میشود از پوشش سقف پلی کربنات شفاف تکینو لایت استفاده گردد. در این ساختمان ها به دلیل زیاد بودن تعداد طبقات. نور به طبقات پایینی انتقال داده نمیشود. در نتیجه باید از پوشش سقفی استفاده کرد که نور بیشتری را به داخل پاسیو منتقل کند.

تحلیل نرم افزاری پوشش سقف بر اساس جنس

تیم تکینو لایت برای اولین بار در ایران با نرم افزار های حرفه ای نور انواع پوشش سقف رو تحلیل و بر اساس نور مورد نیاز به مشتری پیشنهاداتی ارایه می دهند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید. برای انتقال نور به اندازه حدودا 550 لوکس در یک فضای 12 در 10 متر با ارتفاع 6 متر یک عدد پوشش سقف پلی کربنات شفاف با ابعاد 1.2 در 1.2 متر نیاز می باشد.

در صورتی که برای عبور همین مقدار نور به سه نورگیر شیشه 1.2 در 1.2 متر نیاز می باشد. در نتیجه جدا از نور بیشتری که پوشش سقف پلی کربنات عبور می دهد در نتیجه فضا کمتری مورد نیاز است. این امر بسیار به نفع سازنده می باشد. برای عبور نور به همان اندازه به فضای کمتری نیاز خواهد بود و در نتیجه متراژ مفید ساختمان بیشتر می گردد.

تفاوت نور دهی نورگیر شیشه و حبابی

تفاوت نور دهی نورگیر شیشه و حبابی

تفاوت بر اساس انتقال حرارت

در مکان هایی که میزان نور خورشید خیلی کم نیست و یا یک طبقه سقف می باشد. پیشنهاد میگردد از پوشش سقف شیشه ای دو جداره لمینت استفاده گردد. سقف شیشه پیشنهادی تکینو با Uvalue حدودا 1.5 انتقال حرارت پایینی داشته.

در نتیجه در فصول گرم دمای فضای داخلی تغییرات زیادی نخواهد کرد. در صوریتی که اگر از پوشش سقف پلی کربنات استفاده گردد. دمای زیر این سقف ها تغییرات بسزایی داشته. در نتیجه موجب افزایش هزینه انرژی جهت خنک سازی محیط میگردد.

مزایای پوشش سقف پلی کربنات

  • آنتی یو وی
  • افزایش نور سقف
  • انعطاف پذیر
  • قیمت مناسب
  • طول عمر بالا
  • دو نوع شفاف و شیری
  • در نوع شیری نور یکنواخت می باشد
  • مناسب ساختمان های بلند
  • نیاز به تمیز کاری کمتری دارند

نسل جدید نورگیر ها برای انتقال نور در آپارتمان ها با آینه خورشیدی هوشمند

آینه های خورشیدی هوشمند: راهی انقلابی برای آوردن نور طبیعی به خانه شما

آیا از زندگی در خانه ای کم نور خسته شده اید؟ آیا دوست دارید نور طبیعی بیشتری را به فضای زندگی خود وارد کنید؟ به آینه‌های هوشمند نگاه کنید، فناوری پیشرفته‌ای که می‌تواند شیوه‌ی نورپردازی خانه‌تان را متحول کند. در این پست وبلاگ، مزایا و معایب آینه‌های هوشمند را بررسی می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تصمیم بگیرید که آیا این آینه‌ها برای خانه شما مناسب هستند یا خیر.

قبل و بعد از نصب آینه هوشمند

سوالات متداول

تکینولایت هیچ هزینه ای در خصوص مشاوره اجرای نورگیر دریافت نمی کند

هزینه ی این دستگاه پس از بازدید یا مشاوره رایگان اعلام میگردد.

در این مقاله بصورت کامل مزایا و معایب هر کدم بیان شده است

شرکت * تَکینولایت * تولید کننده نورگیر هوشمند خورشیدی ، سیستمی با فناوری روز دنیا جهت انتقال نور آفتاب به طبقات زیرین ساختمان میباشد. سیستم نورگیر هوشمند خورشیدی سبب افزایش نورخورشید در تاریک ترین طبقات ساختمانی شما می شود

از دیگر مزایای نورگیرهوشمند خورشیدی تکینولایت : 

‎ *افزایش ارزش ملک شما*

‎ *قرارگیری تکینولایت زیر نورگیر*

‎ *عدم اشغال فضای اضافی پشت بام*

‎ *تعمیر و نگهداری کمتر*

‎ *سیستم کاملا هوشمند ردیابی خورشید*

 تیم تکینولایت برای اولین بار در دنیا موفق به ساخت سیستمی دو محوره در ابعاد  *_یک متر_* شده اند علاوه بر این مجموعه تکینو لایت برنده *جایزه بنیاد جهانی انرژی بعنوان معتبرترین بنیاد انرژی در دنیا* میباشد و در جشنواره *فناوری نوین صنعت ساختمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی* بعنوان طرح برگزیده انتخاب شده است 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
اشتراک گذاری در:
فیس‌بوک
توییتر
پینترست
واتساپ