نورگیر سقف حیاط خلوت – نور گیر حبابی – نورگیر کوپل پلی کربنات

نورگیر های حبابی جهت هدایت بهتر نور خورشید به داخل نورگیر سقف حیاط خلوت به کار میرود.

نورگیر سقف حیاط خلوت ها انواع مختلفی دارد. امروزه نورگیر های حبابی جای خود را به نوع قدیمی نورگیر ها داده اند. به خصوص نورگیر کوپل نسل جدید تکینو لایت به افزایش نور داخل پاسیو کمک شایانی میکند.

نورگیر حبابی پلی کربنات

نورگیر حبابی پلی کربنات

جنس نورگیر کوپل

جنس نورگیر های کوپل از پلی کربنات یا اکریلیک می باشد. این نورگیر ها بر اساس ابعاد به روش ترمودینامیک تبدیل به شکل مورد نظر می گردند.

افزایش نور سقف حیاط خلوت

محاسبات علمی نشان دهنده ان است که حباب ها نور بیشتری را به داخل پاسو (نورگیر سقف حیاط خلوت) هدایت میکنند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید. زاویه نور 15 تا 45 درجه (نور خورشید در فصول مختلف) به داخل هدایت میشود. در صورتی که از حباب ها استفاده نشود نور های با زاویه کم به داخل فضای نورگیر هدایت نمی شوند. 

زاویه نور خورشید

زاویه نور خورشید

تاثیر کمتر آلودگی و گرد و غبار بر عبور نور در مدل حبابی

نور گیر های حبابی نسبت به مدل های تخت و قدیمی دیر تر کثیف میگردند. علت این امر قوسی شکل بودن این حباب ها می باشد. در نتیحه با بارش باران سطح حباب ها به طور کامل شسته شده و گرد و غبار کمتری روی سطح های کروی شکل می نشیند.

خواص ورق های نورگیر ها

  • این ورق ها دارای شفافیت بالا تا ۹۲% عبور نور می باشد
  • مقاوم ضربه ای تا ۹ برابر شیشه
  • مقاوم نسبت اشعه ما ورا بنفش
  • مقاوم شیمیایی و فیزیکی
  • مقاوم در برابر زلزله
  • ضد رطوبت
  • تنوع رنگ و پایداری طولانی آن

نورگیر حبابی نسل جدید تکینو لایت

گروه تکینو موفق به تولید نوآورانه نورگیر های نسل جدید حبابی شده اند. این نور گیر ها نور داخل پاسیو را تا 3 برابر افزایش می دهند. تغییرات کوچکی در حباب ها باعث افزایش بهره وری آن ها میگردد. این تکنولوژِ توسط کشور کانادا عرضه شده است. محققان تکینو این فناوری را بومی سازی کرده و در ساختمان های کم نور استفاده میکنند. برای دانلود کاتالوگ به صفحه اصلی مراجعه نموده و نمونه کار های ما را در اینستاگرام ببینید.

سیستم تکینو لایت برای انتقال نور خورشید
سیستم تکینو لایت برای انتقال نور خورشید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای