مقایسه جنس نورگیر حبابی پلی کربنات با مدل های قدیمی – نورگیر حیاط خلوت – افزایش نور

انتخاب بهترین جنس برای نورگیر سقف حیاط خلوت. تکینو لایت با مشاوره رایگان شما را در خرید بهترین نورگیر راهنمایی می کند

در گذشته از شیشه برای انتخاب جنس نورگیر حبابی استفاده می شده است. شیشه ها به مراتب سنگین تر، شکننده تر، سخت برش تر و همچنین سنگین تر از نورگیر ها با جنس پلی کربنات هستند. در ادامه شش دلیل اصلی که باید از نورگیر های حبابی پلی کربنات به جای شیشه استفاده گردد آورده شده است. البته در موارد خاص در سقف های روف گاردن ها توصیه میگردد از شیشه های خاص ( برای مشاوره با ما تماس بگیریند) استفاده گردد. 

1- سازگاری

در مقایسه با جنس های پر کاربرد نورگیر های کوپل مثل اکریلیک ها، پلی کربنات ها کاملا شفاف هستند. در مقایسه با جنس اکریلیک ها که نیمه شفاف هستند. شفافیت نورگیر ها مثل شیشه است ولی معایب شیشه را ندارند.

نورگیر سقف پلی کربنات انعطاف پذیر نیز هست. محدودیت شکل دهی در این جنس از نورگیر ها وجود ندارد. علاوه بر این اگر نیاز به سوراخکاری برای عبور سیم و یا غیره باشد به راحتی میتوان این نورگیر ها را سوراخ کرد.

2- وزن

یکی دیگر از مزیت های که استفاده از نورگیر های پلی کربناتی را افزایش می دهد سبکی این ماده است. این جنس از نورگیر ها حدودا یک سوم وزن نورگیر شیشه ای را خواهند داشت. برای استفاده در فضا های بزرگ به شدت نورگیر حبابی توصیه میگردد.

3- دوست دار محیط زیست

پلی کربنات ها به راحتی قابلیت خرد شدن و تبدیل به گرانول شدن در بسیاری از کارخانه ها برای تولید دوباره لوازم پلاستیکی را دارند. 

4- دوام

نورگیر های پلی کربناتی نیاز به تعویض یا تعمیر مرتب نداشته و عموما طول عمر بالا یی دارند. همچنین پلی کربنات ها به مرور زمان نسبت به جنس های دیگر زرد رنگ نمیشوند و شفافیت خود را حفظ می کنند. 

5- انعطاف پذیری

انعطاف پذیری پلی کربنات ها به مراتب بیشتر از اکریلیک ها بوده. در نتیجه شکستگی در این جنس به مراتب کمتر از اکریلیک ها یا شیشه می باشد. علاوه بر این بر اساس شرایط محیطی مختلف پلی کربنات ها مقاومت بیشتری دارند. در برف های شدید یا طوفان های فصلی. محدوده دمایی کاری آن ها بین منفی 50 درجه تا 140 درجه می باشد.

6- عایق

ضریب انتقال حرارت پلی کربنات ها بسیار پایین بوده. در نتیجه در آب و هوای گرم دمای کمتری به داخل سقف حیاط خلوت انتقال داده میشود. 

گروه تکینو موفق به تولید نوآورانه نورگیر های نسل جدید حبابی شده اند. این نور گیر ها نور داخل پاسیو را تا 3 برابر افزایش می دهند. تغییرات کوچکی در حباب ها باعث افزایش بهره وری آن ها میگردد. این تکنولوژِ توسط کشور کانادا عرضه شده است. محققان تکینو این فناوری را بومی سازی کرده و در ساختمان های کم نور استفاده میکنند. برای دانلود کاتالوگ به صفحه اصلی مراجعه نموده و نمونه کار های ما را در اینستاگرام ببینید.

سیستم تکینو لایت برای انتقال نور خورشید
سیستم تکینو لایت برای انتقال نور خورشید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای