نورگیر – انواع پوشش سقف 1

در این بخش انواع نورگیر ها را توضیح میدهیم

نورگیر ها تاثیر بسزایی بر مصرف انرژی و راحتی دارند. علاوه بر این قابلیت اجرای آن ها در ساختمان های جدید و قدیمی می باشد. پوشش سقف حیاط خلوت ها بهترین منبع تامین نور خورشید می باشد. استفاده از پوشش سقف حیاط خلوت ها تا سه برابر نور بیشتری را در مقایسه با پنجره ی عمودی با همان ابعاد به داخل ساختمان انتقال میدهند.

اصول طراحی نورگیر ها

استفاده از پوشش سقف حیاط خلوت در زمان هایی که محدودیت استفاده از شیشه های بزرگ عمودی جهت تامین نور واحد ها باشد، بسیار موثر است. یا زمان هایی که شما جنبه ایی از طراحی خاصی را برای ساختمان در نطر گرفته اید.

استاندارد هایی متنوعی برای تعداد و ابعاد یک نورگیر در پشت بام ها تعریف شده است. اما استانداردی که در این قسمت توضیح می دهیم در اروپا تدوین شده است. معمولا بین 3 تا 5 درصد از متراژ پشت بام را اسکای لایت کار میکنند. اما سیستم تکینو لایت و سیستم های جدید اسکای لایت ها 1 تا 2 درصد از فضای پشت بام را می گیرند. در نتیجه به کمک سیستم تکینو لایت قادر به کوچکتر کردن ابعاد نورگیر با همان بازدهی خواهید بود.

 

اصول طراحی نورگیر

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید برای طراحی نورگیر با فاصله ی مناسب، فاصله ی هر نورگیر رو پشت بام یک و نیم برابر ارتفاع سقف می باشد.

انواع اسکای لایت

سقف شیشه

معمولا برای سقف زیر شیروانی ها از شیشه استفاده میکنند. نوع شیشه سقف معمولا از شیشه های دو جداره می باشد. برای فریم های سقف شیشه از آلومینیوم استفاده میشود. در مکان های سرد سیر از چوب برای انتقال سرمای کمتر استفاده می شود. علاوه بر این فریم ها به طور کامل آب بندی میشوند. 

پوشش سقف – حبابی

پر کاربرد ترین نوع نورگیر ها پوشش های سقفی پلی کربنات می باشد. البته جنس های دیگر مثل اکریلیک و غیره نیز کارمی شود. این پوشش های سقفی بر اساس نیاز شفاف یا شیری خواهند بود. همچنین این نورگیر ها در سقف های تخت و شیب دار کار میشود.

نکته حایز اهمیت در انتخاب نورگیر های حبابی پایه حباب می باشد. دقت فرمایید برای انتخاب پایه حباب می بایست کمترین شیب در نظر گرفته شود. معمولا پایه حباب ها با شیب زیاد انتخاب میشود. این امر باعث کاهش چشمگیر نور طبیعی پاسیو خواهد شد. همچنین نورگیر های حبابی می بایست حتما با گارانتی باشد. تا با مرور زمان تغییر رنگ ندهد.

هر چه ابعاد حباب بزرگتر در نظر گرفته شود فضای مفید تری از نورگیر نورد هی خواهد شد.

نورگیر حبابی پلی کربنات

 

نورگیر حبابی پلی کربنات

اسکای لایت لوله ای

لوله های انتقال نور خورشید به مقدار زیادی از هدر رفت انرژی گرمایی داخل واحد ها و همچنین ورود گرما در فصل تابستان جلوگیری میکنند. علت این امر بهینه شدن ابعاد این نوع اسکای لایت ها می باشد. همانطور که در ابتدای همین صفحه گفتیم این نوع اسکای لایت ها به فضای کمتری برای انتقال نور بیشتر خواهند داشت. 

لوله خورشیدی

 

لوله خورشیدی

سیستم تکینو لایت

گروه تکینو موفق به تولید نوآورانه نورگیر های نسل جدید حبابی شده اند. این نور گیر ها نور داخل پاسیو را تا 3 برابر افزایش می دهند. تغییرات کوچکی در حباب ها باعث افزایش بهره وری آن ها میگردد. این تکنولوژِ توسط کشور کانادا عرضه شده است. محققان تکینو این فناوری را بومی سازی کرده و در ساختمان های کم نور استفاده میکنند. برای دانلود کاتالوگ به صفحه اصلی مراجعه نموده و نمونه کار های ما را در اینستاگرام ببینید.

نورگیر هوشمند خورشیدی تکینولایت

نورگیر هوشمند خورشیدی تکینولایت

سیستم تکینو لایت برای انتقال نور خورشید

مزایای استفاده از نورگیر تکینو لایت

  • افزایش نور طبیعی
  • سلامت روحی استفاده از نورآفتاب
  • سلامت جسمی
  • قیمت مناسب
  • امکان کوچک کردن ابعاد نورگیر
  • عدم نیاز به تعمیر و نگهداری

1- هزینه مشاوره اجرای نورگیر؟

تکینولایت هیچ هزینه ای در خصوص مشاوره اجرای نورگیر دریافت نمی کند

2- تکینولایت هم سقف نورگیر سوله اجرا می کند؟

تیم تکینولایت تنها در انتخاب نوع پوشش سقف راهنمایی میکند

3- پلی کربنات یا شیشه؟

در این مقاله بصورت کامل مزایا و معایب هر کدم بیان شده است

4- نورگیر خورشیدی چیست؟

شرکت * تَکینولایت * تولید کننده نورگیر هوشمند خورشیدی ، سیستمی با فناوری روز دنیا جهت انتقال نور آفتاب به طبقات زیرین ساختمان میباشد. سیستم نورگیر هوشمند خورشیدی سبب افزایش نورخورشید در تاریک ترین طبقات ساختمانی شما می شود

از دیگر مزایای نورگیرهوشمند خورشیدی تکینولایت : 

‎ *افزایش ارزش ملک شما*

‎ *قرارگیری تکینولایت زیر نورگیر*

‎ *عدم اشغال فضای اضافی پشت بام*

‎ *تعمیر و نگهداری کمتر*

‎ *سیستم کاملا هوشمند ردیابی خورشید*

 

 تیم تکینولایت برای اولین بار در دنیا موفق به ساخت سیستمی دو محوره در ابعاد  *_یک متر_* شده اند علاوه بر این مجموعه تکینو لایت برنده *جایزه بنیاد جهانی انرژی بعنوان معتبرترین بنیاد انرژی در دنیا* میباشد و در جشنواره *فناوری نوین صنعت ساختمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی* بعنوان طرح برگزیده انتخاب شده است 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای