نور طبیعی در محیط کاری – انتقال نور خورشید در کارخانه ها – تکینو لایت

استفاده از نور خورشید در محیط های کاری و به خصوص کارخانه

کیفیت نور در محیط های کاری تاثیر بسزایی بر بهره وری دارد. با نور کافی کارکنان توانایی تولید با کمترین اشتباهات را خواهند داشت. که بر اساس تحقیقات بهره وری را بین 10 تا 50 درصد افزایش میدهد. 

میزان نوری که کارکنان نیاز دارند بر اساس مکان و شرایطی که کار میکنند استاندارد های مختلفی دارد. به عنوان مثال محیط های طراحی بسیار نور بیشتری نسبت به محیط انبار نیاز دارد.

مزایای استفاده از نور طبیعی در محیط های کاری

افزایش ویتامین D

نور طبیعی باعث افزایش ویتامین دی در بدن شده. ویتامین دی باعث جذب کلسیوم بیشتر شده. در نتیجه سیستم دفاعی بدن قوی تر میگردد. 

کارایی بهتر کارکنان با توجه به بهبود خواب آن ها

بهره بردن از نور طبیعی در روز بر کیفیت خواب شب بسیار موثر میباشد. در نتیجه با بهبود کیفیت خواب کارکنان در شب بهره وری آن ها افزایش میابد. 

کارایی بهتر کارکنان با توجه به ترشح هورمون سروتونین

تحقیقات علمی گویای این امر است که با 13 الی 15 دقیقه در معرض نور خورشید بودن هورمون سروتونین ترشح میگردد. همانطور که میدانید این هورمون هورمون نشاط یا شادی آور است. در نتیجه با ترشح این هورمون کارایی کارکنان بهبود می یابد.

کاهش هزینه برق (انرژی) زمانی که نور طبیعی در محیط کار باشد

برای روشنایی مصنوعی محیط های کاری انرژی الکتریکی زیادی مصرف میگردد. 30 درصد از هزینه ی برق در محیط های کاری مربوط به هزینه روشنایی می باشد. در نتیجه استفاده از نور طبیعی خورشید تاثیر بسزایی در کاهش هزینه مصرف انرژی خواهد داشت. تکینو لایت سیستمی است که جهت انتقال نور خورشید در فضا های کاری استفاده میگردد و طبیعتا هزینه ها کاهش بسزایی خواهند داشت. 

نور طبیعی در کارخانه ها

نور خورشید در کارخانه ها

 

نور طبیعی در کارخانه ها

نور طبیعی در کارخانه ها

 

نور طبیعی در محیط های مختلف

نور طبیعی در محیط های مختلف

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای