معماری پایدار آزمایشگاه تاکستان کوپر

کاربرد انرژی خورشیدی و نور طبیعی در معماری پایدار

صاحبان تاکستان کوپر باور دارند محل آزمایشگاه این تاکستان بهترین موقعیت را برای احداث یک ساختمان سبز دارد. این محل موقعیت ویژه ای به منظور احرای عملیات فرآوری انگور با کمک نور خورشید دارد. این ساختمان موفق به دریافت گواهی نامه LEED برای ارایه معمار ی پایدار در ساخت و ساز شده است.

طراح

این پروژه معماری پایدار توسط گروع باسکرویل طراحی شده است (Baskervil).

مساحت تقریبی آن 465 متر مربع می باشد.

ویژگی ها

  • استفاده از لوله های خورشیدی به درون ساختمان. بدین ترتیب امکان بهره مندی از نور طبیعی روز درون ساختمان هم بهره گرفته شده است. این روشی است که به کمک آن مصرف برق روشنایی درون منازل کاهش می یابد. 
  • با هدف کاهش نیاز به تامین سرمایش و گرمایش در ساختمان از سامانه صفحات عایق بندی شده استفاده شده SIPS بهره گرفته شده است. در نتیجه 70 درصد عایق بندی بهتری نسبت به ساختمان های سنتی قاب صلب ایجاد میکند.
  • پمپ های حرارتی آب حنک که از انرژی درون زمین استفاده میکند. استفاده از این سیستم 87 درصد نیاز به گرما و 46 درصد نیاز به سرما ی ساختمان را کاهش می دهد. 
  • صفحات خورشیدی با ظرفیت 6 کیلو وات. 15 الی 30 درصد کاهش وابستگی به انرژی الکتریکی شبکه توزیع برق
  • پشت بام ساختمان و سقف بالکن  به سامانه جمع آوری آب باران متصل بوده که این آب اضافی ر در محازن یازده هزار لیتری ذخیره می سازد. این آب پس از تصفیه برای آبیاری فضا های سبز و استفاده در سرویس های بهداشتی کاربرد دارد. 
نور پردازی در معماری پایدار

نور پردازی در معماری پایدار

مصالح بومی در معماری پایدار

مصالح بومی در معماری پایدار

پنل خورشیدی در معماری پایدار

پنل خورشیدی در معماری پایدار

نور طبیعی در معماری پایدار

نور طبیعی در معماری پایدار

معماری پایدار تاکستان کوپر

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
اشتراک گذاری در:
فیس‌بوک
توییتر
پینترست
واتساپ